ZDROWIE

Klub zdrowia

Sprawy zdrowia to portal poświęcony stylowi życia, rodzinie, profilaktyce w obszarze zdrowia.

POLECANE KSIĄŻKI

Często słyszymy, że zdrowie jest najpierw normą, później wyjątkiem, a w końcu już tylko wspomnieniem. Warto jednak podkreślić, że zdrowie jest tak ściśle splecione ze wszystkim, co czynimy i czym jesteśmy, iż wydaje się ono mieć wyjątkowy związek z adwentystami dnia siódmego.

Bogato ilustrowane kompendium popularnonaukowe zawierające użyteczne informacje dotyczących składu oraz właściwości odżywczych i leczniczych niemal stu artykułów spożywczych.

Dieta ma ogromny wpływ na rozwój i zanik choroby nowotworowej, jak również na długość i jakość życia ludzi cierpiących na nowotwory. Książka zawiera kompletny zestaw wskazówek, które możesz od razu wprowadzić w życie. Autorzy nie tylko przedstawiają naukowe fakty, ale krok po kroku objaśniają, jak w warunkach domowych przeprowadzić konieczne zmiany.

Poszukiwania tajemniczego eliksiru zapewniającego wieczną młodość wciąż trwają. Niektórzy próbują nas przekonać, że taki eliksir właśnie znaleźli: firmy farmaceutyczne, producenci kosmetyków oraz lekarze medycyny estetycznej. A może eliksir młodości jest znacznie łatwiej dostępny, niż nam się wydaje?

WYKŁADY O ZDROWIU

Samuel Braga misjonarz z Australii

ZDROWIE Z WYBORU - Samuel Braga

Walter Julius Veith (ur. 3 grudnia 1949 w RPA) – południowoafrykański zoologautor i adwentystyczny ewangelista (Veith działa na własną rękę, Kościół Adwentystów Dnia Siódmego nie zatrudnia go na stanowisku ewangelisty). Znany jest głownie z wykładów w zakresie żywienia, kreacjonizmu oraz działalności religijnej, głownie dzięki organizacji Amazing Discoveries.

Walter Veith był profesorem wydziału zoologii na Uniwersytecie Kapsztadzkim, był wykładowcą na wydziale biologii medycznej. W tym czasie wydział otrzymał nagrodę od Royal Society London za zasługi dla badań zoologicznych.

Po nawróceniu i wstąpieniu do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego odrzucił teorię ewolucji na rzecz kreacjonizmu i musiał zrezygnować z wykładania na Uniwersytecie Kapsztadzkim.

Jego wykłady i książki promują kreacjonizm, wiarę adwentystyczną, literalne zrozumienie Biblii oraz wiarę w rychły powrót Jezusa Chrystusa. Promuje także dietę wegańską i odrzuca osiągnięcia współczesnej biblistyki.