POLECANE KSIĄŻKI

Ta książka budzi kontrowersje, wprawia w zachwyt, przynosi ulgę. Odsłania kulisy duchowego konfliktu, w centrum którego wszyscy się znajdujemy. Najnowsze ilustrowane wydanie światowego bestseleru z audiobookiem! Dodatkowo w książce zdjęcia i komentarze m.in. wybory prezydenckie w USA, katolicko-protestanckie obchody 500-lecia reformacji, spotkanie liderów: Trump i Franciszek.

Niezwykle interesujący wgląd w dzieje starożytnego Izraela od czasów króla Salomona (X wiek p.n.e.) aż do okresu tuż po niewoli babilońskiej (V wiek p.n.e.) oraz fascynujące studium charakterów przywódców i proroków, m.in. takich jak: Salomon, Achab, Jeremiasz, Eliasz czy Elizeusz. Autorka kładzie nacisk na wielkie i ponadczasowe nauki moralne, ukazując je na tle triumfów, upadków i reform narodu wybranego.

Działalność apostołów to jedna z ostatnich książek napisanych przez Ellen G. White. Została wydana zaledwie kilka lat przed jej śmiercią. Jest to jedne z najgłębszych i najbardziej odkrywczych dzieł, jakie wyszły spod jej płodnego pióra. Czytelnik znajdzie w tej książce światło chrześcijańskiego świadectwa. Przesłanie książki jest ponadczasowe, a jego waga jest widoczna w staraniach autorki, by wykazać, iż wiek XXI stanie się czasem zesłania duchowej mocy przewyższającej tę zesłaną w dniu Pięćdziesiątnicy. Dzieło ewangelii zakończy się mniejszym objawieniem mocy Ducha Świętego niż to, w którym się rozpoczęło.

Trzecie tysiąclecie i proroctwa Księgi Objawienia. JAk żyć nie bojąc się przyszłości?

 

Zarys biblijnych zasad wiary chrześcijańskiej zawartych w Piśmie Świętym, a nauczanych i głoszonych przez Kościół Adwentystów Dnia Siódmego.

Generalne wprowadzenie do Pisma Świętego, obejmujące zarówno wstęp ogólny do Pisma Świętego, jak i wstęp szczegółowy do poszczególnych ksiąg. Jest to podręcznik z zakresu biblistyki, przeznaczony dla studentów teologii.

Poznaj nieznane fakty z życia Desmonda Dossa, jednego z najbardziej nietypowych bohaterów amerykańskiej armii. Choć odmówił noszenia broni, uratował z wojennego piekła dziesiątki żołnierzy. Historia tego niezwykłego człowieka zainspirowała Mela Gibsona do wyreżyserowania filmu “Przełęcz ocalonych”